Solární panel s rekordní účinností od Emcore byl vynesen na oběžnou dráhu při posledním letu raketoplánu

marek | Věda | 3.10.2011

Rozvoj nevyčerpatelných zdrojů pro výrobu elektřiny je velkým tématem dneška. Stále se hledají nové způsoby, jak přeměnit sluneční svit, vítr či vodu na elektřinu s co nejvyšší účinností. Společnost EMCORE nyní oznámila další průlom v tomto odvětví. Jejich solární panely byly totiž vyneseny na oběžnou dráhu, konkrétně na nízkou oběžnou dráhu. To znamená, že družice, která nese solární panely, se pohybuje mezi 160 až 2000 km nad povrchem země.

Na oběžnou dráhu vynesl solární panely raketoplán Atlantis při svém posledním vzletu do vesmíru. EMCORE vyslal do vesmíru solární panely přeměňující sluneční světlo na elektrickou energii s účinností 33 %, což z těchto panelů činí jedny z absolutně nejúčinnějších solárních panelů, které se kdy ve vesmíru pohybovaly. Jedná se konkrétně o solární panely typu IMM4J, které EMCORE stále zdokonaluje, a v nedávné době byla v laboratořích naměřena účinnost dokonce až 36 %.

Jedním z důvodů, proč EMCORE solární panely do vesmíru poslal, je možnost vědeckého zkoumání toho, jak se budou ve specifickém vesmírném prostředí chovat.

Zdroj: optics.org

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck