Reklama

 

Poslední vývoj technologií LiDAR

Tomáš | Věda | 2.1.2020

Do jedné z hlavních oblastí vývoje nových technologií patří aplikace pro řízení autonomních vozidel. Na nedávno konaném CES 2020 prezentovalo hned několik firem pokrok v technologiích zaměřených na autonomní řízení.

Společnost Velodyne Lidar představila nejmenší senzor Velabit ™, který přináší nové úrovně všestrannosti a dostupnosti 3D vnímání senzorů LiDAR. Kompaktní Velabit lze zabudovat téměř kamkoliv do vozidel, robotů, bezpilotních vzdušných vozidel (UAV) a dalších mnoha zařízení. Design výrobku je navržen pro snadnou sériovou výrobu a optimalizován pro pokročilé systémy asistence řidiče (ADAS) či autonomní vozidla.

Další výrobce Outser odhalil hned dva nové digitální senzory LiDAR. První výrobek OS0-128 disponuje ultra širokým zorným polem, zatímco model OS2-128 detekuje dlouhý dosah. Produktová řada OS0 je postavena ve spolupráci s předními výrobci OEM a robotickými společnostmi.

Zajímavá je rovněž kombinace smart softwaru spolenčosti Intvo se senzorem AEye 2D/3D iDAR™. Výsledný produkt přináší realističtější vnímání situace pomocí zpracování 2D a 3D dat blížící se lidskému vnímání, čímž se maximalizuje bezpečnost všech účastníků provozu.

Významnou inovaci přináší také společnost Luminar, která představila technologii umožňující bezpečnou autonomní jízdu. Jednotka LIDAR tak díky sofistikovaným počítačovým systémům urychlí komercializaci 3. a 4. stupně autonomie vozidel, tedy samostatné řízení vozidla ve známém nebo omezeném prostředí, jakými jsou například dálnice. Nové jednotky rozeznají objekty ve vzdálenosti do 250 metrů. Urychlení komercializace 3. a 4. stupně  je odhadováno na rok 2022.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck