OLED panel od Osramu s účinností 87 lm/W

marek | Věda,Výrobci OLED | 25.7.2011

Vývoj a zdokonalování OLED technologií stále pokračuje. Nejnovější výsledky svého výzkumu prezentovala i firma OSRAM. Nejzajímavějším výstupem práce vědců je bezesporu OLED panel dosahující účinnosti přeměny elektrické energie na světlo 87 lm/W.

Osram spatřuje v novém OLED panelu zásadní průlom pro budoucí vývoj této technologie. Poprvé se podařilo vyrobit panel s tak vynikající účinností při zachování estetických a technických vlastností. OLED panel má tak i naměřené účinnosti velmi dlouhou životnost, odolnost a extrémní plochost, která je velmi důležitá pro tenkovrstvé využití.

Měření probíhala v podmínkách nastavených tak, aby odpovídaly prostředí, v němž budou OLED panely běžně používány. Hodnoty 87 lm/W dosáhl OLED panel za jasu 1000 cd/m2 a teploty chromatičnosti přibližně 4000 K. Při zvýšení jasu na 5000 cd/m2 účinnost poklesne na 75 lm/W.

Napájecí elektrody jsou umístěny v celé ploše pod aktivním substrátem a zajišťují rovnoměrné  rozvedení proudu do celé plochy panelu. OLED od Osramu by tak měly mít lepší kvalitu zobrazení, především neproměnnou viditelnost z různých úhlů a jednolitý povrch bez viditelné textury.

Nový produkt již byl zařazen do zkušební výroby, aby byla zjištěna jeho přesná životnost. Tyto výsledky ovšem OSRAM zatím neprozradil. Přesto vedení společnosti sdělilo, že plánuje v nejbližší době spustit jeho průmyslovou výrobu.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.90)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck