Měření srdeční aktivity pomocí LED

Tomáš | Věda | 24.6.2016

Prodeje chytrých hodinek a pásků dosáhnou letos rekordního čísla okolo 7,5 miliónů zakoupených kusů, přičemž 90% z nich je vybaveno optickými komponenty pro sledování tepové frekvence. V roce 2020 je očekáváno dosáhnutí prodeje celkem 170 mil. kusů chytrých hodinek s takřka 100% výbavou sledování tepové frekvence.

V současnosti nejvíce využívaný senzor měření tepové frekvence a nasycení kyslíku v krvi je tzv. reflexní PPG (photoplethymography) senzor. Tento systém je založen na technologii světelného senzoru, který používá LED prosvěcující kůži, díky čemuž je méně náchylný na šum a také na elektromagnetické rušení. Další výhodou této technologie je možnost umístění na jakoukoliv část lidského těla, a to i v různých polohách.

Reflexní PPG snímač používá zelené LED pro měření tepové frekvence a porovnává relativní sílu světla z červené a IR LED, pro stanovení hladiny koncentrace kyslíku v krvi

Trend zdravého životního stylu v kombinaci s moderními technologiemi, představuje obrovský tržní potenciál pro všechny nositelné sportovní zařízení vybavené senzorem tepové frekvence. V kombinaci se sofistikovanými cloudovými aplikacemi dokáží ukládat historická data a zdůrazňovat změny ve fyzické kondici a další nadstavbové funkce pro tzv. chytré sportování, kde má uživatel okamžitý přehled o jeho zdravotním stavu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck