LED určená pro pěstování rostlin ve vesmíru

Tomáš | Věda | 13.5.2013

Společnost Heliospectra, zaměřená na chytré LED osvětlení, specializované na botanické a zahradnické světelné aplikace, byla vybrána německým institutem vesmírných systémů – DLR (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt) jako dodavatel osvětlení pro rozsáhlé vědecké studie.

Výzkum nesoucí označení EDEN – Evolution & Design of Environmentally-closed Nutrition sources (vývoj a konstrukce uzavřeného životního prostředí nutričních zdrojů) je zaměřen na bioregenerativní systémy podpory života, zejména na emise skleníkových modulů a technologii pro budoucí lidské stanoviště v odlehlých místech ve vesmíru, jako například na základnách umístěných na Marsu nebo Měsíci. Nová technologie bude využitelná i na zemském povrchu, v oblastech Antarktidy, kde na stanici Neumayer Station III, bude zmíněný projekt také testován.

Výzkum chce najít způsoby jak zajistit dodávky čerstvé zeleniny a ovoce v izolaci a zároveň chce také zkoumat psychologický dopad rostlin na lidi v izolaci.

Dle vyjádření inženýrky výzkumu DLR, Lucie Poulet, je volba osvětlení od společnosti Heliospectra ideální pro tento výzkumný projekt, díky nabídce široké škály světelných možností jejich produktů a také snadnému ovládání, budou moci výzkumníci jednodušeji shromažďovat informace. DLR bude úzce spolupracovat během výzkumu s  Heliospectrou, a tak i nadále rozvíjet potenciální možnosti systému.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck