Reklama

 

Jižní Korea snižuje technologickou závislost na Japonsku

Tomáš | Věda | 1.12.2021

Electronics and Telecommunications Research Institute (ETRI) vyvinuli nový fotorezistentní materiál ke snížení závislosti Jižní Koreje na japonských produktech.

ETRI oznámila úspěšný vývoj rezistentního materiálu s aplikací na OLED mikrodisplej, který je schopen dosáhnout velikosti pixelů menšího jak 3 mikrometry i při provozní teplotě až do 100 stupňů. Displej OLED se vyrábí tvorbou pixelů na tenké vrstvě světlosenzitivního materiálu na bázi fotorezistu. Závislost Jižní Koreje na dovážený materiál z Japonska byla donedávna 100% a nyní se snížila na pouhých 50%.

Prototyp OLED mikrodispleje vyrobeného institutem má velikost 0,7 palce a je vhodný pro nositelná zařízení. Velikost každého pixelu je 3 mikrometry nebo menší a panel s ultra vysokým rozlišením lze vyrobit s 2 300 pixely na palec. Fotorezist vyvinutý institutem lze na rozdíl od stávajících zpracovávat i při nízké teplotě, a proto je vhodný pro výrobu OLED displejů.

Fotorezist je již dodáván jednomu tuzemskému výrobci smartphonů. Ekonomický efekt se letos odhaduje na více než 60 miliard wonů (necelá 1 mld. Kč).

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 4.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck