Automobil budoucnosti ve spolupráci s Osramem

Tomáš | Věda | 31.1.2017

Společnost Osram se stala výhradním dodavatelem speciálně navrženého osvětlení pro koncept automobilu budoucnosti Oasis od výrobce Rinspeed.

Tato vizionářská společnost, založená ve Švýcarsku, se zaměřuje na koncepty futuristických automobilů. Nový projekt Osasis představuje nejnovější možnou podobou budoucích samořídících automobilů.

Cílem pro tento městský elektromobil budoucnosti bylo vytvořit jedinečné osvětlení, které dokáže ztělesnit charakteristické vlastnosti vozu. Společnost Osram vyvinula unikátní světlomety s 5 multi-LED moduly pro každý světlomet. Ty se tak dokáží přizpůsobit aktuální potřebě a rovněž dokáží komunikovat s centrálním řídícím systémem a nabízet širokou škálu dalších efektů.

Přední dodatkové LED projekční světlomety slouží jako hi-tech multifunkční informativní panel pro řidiče a chodce, ale rovněž jako zdroj vysoce kvalitního světla pro bezpečnou noční jízdu. Světlomety dokáží upozornit chodce o možnosti bezpečného přechodu silnice, přivítat řidiče vozu nebo splňovat funkci univerzálního komunikačního prostředku k okolí. V plánované budoucnosti by tento systém mohl částečně nahradit dnešní integrované palubní počítače a zobrazovat tak veškeré informace o voze a jízdě na jakýkoliv vnější povrch.

Nový koncept prozatím sc-fi vozidla budoucnosti byl k vidění na nedávné automobilové exhibici CES 2017 konané v USA.

Zdroj: businesswire.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 4.33)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck