Raketový nárůst baterií v automobilovém průmyslu

Tomáš | Úsporné technologie | 29.11.2015

Dle výzkumu provedeného konzultační společností Navigant Research, poroste během následujících 9 let světový trh s Li-ion bateriemi ze současných 7,8 mld. USD (187,2 mld. Kč) na neuvěřitelných 30,6 mld USD (734,4 mld. Kč).

Toto číslo by mohlo ještě vzrůst, za předpokladu, že se objeví na trhu 48 V mikro-hybridní technologie, která může přinést výrazně lepší nákladovou efektivnost. Kromě toho se očekává i stabilní snížení ceny za KWh, které by se mohlo projevit i finální nižší cenou pro zákazníka, za předpokladu, že automobilky skutečně tuto veličinu v cenách zohlední.

Navigant Research rovněž předpokládá, že při současném růstu kapacity o 21,7% ročně dosáhnou baterie v roce 2024 neuvěřitelných 93,1 GWh, současný stav se pohybuje okolo 15,9 GWh.

Poptávka po různých typech elektrických vozidel bude záviset na regionu. Nejsilnější poptávka bude, dle výzkumu, v oblasti Severní Ameriky, navýšení poptávky se dá očekávat i v zemích Evropy. Na konci plánované periody tedy kolem roku 2024 bude, dle Navigant Research, významným odbytištěm různých typů vozidel rovněž asijský kontinent.

Zdroj: greencarcongress.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck