Obama vyzval k modernizaci veřejného osvětlení

Tomáš | Úsporné technologie | 27.2.2015

Na nedávné konferenci starostů konané v Bílém domě, vyzval současný prezident USA Barack Obama, lokální představitele, k přechodu na moderní LED technologie u 1,5 milionů zastaralých pouličních lamp.

Dle vyjádření Dana Utecha, náměstka pro energetiku, současná síť venkovního osvětlení v USA spotřebuje tolik elektrické energie jako zhruba 6 miliónů domácností, s celkovými náklady zhruba 10 miliard USD ročně (zhruba 245 mld. Kč).

Přechod na úsporné LED technologie může pro místní vlády znamenat více jak 50% úsporu nákladů za provoz. Prezidentská výzva by měla znamenat celkové urychlení procesu přechodu na novou úspornou technologii, která v konečném důsledku bude mít pozitivní dopad i na snížení ostře sledovaných emisí oxidu uhličitého.

Nová pouliční svítidla, dle vyjádření Hugha Martina, generálního ředitele společnosti Sensity Systems, mohou být vybaveny i sofistikovaným senzorem pro sběr dat o počasí, hustotě dopravu a dalšími parametry.

Kompletní modernizace všech 530 mil. pouličních lamp v USA, včetně parkovišť, skladových prostor, atd. by znamenal roční úsporu neuvěřitelných 94 miliard USD (2,3 bilionu Kč) a snížení emisí CO2 o fantastických 290 milionů tun.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck