LED světelný program spoří až 75% nákladů

Tomáš | Úsporné technologie | 15.3.2017

Instalace úsporného LED kancelářského osvětlovacího programu od společnosti SLG Lighting přináší úsporu za provoz a údržbu osvětlení více jak 75% nákladů, s dobou návratnosti investice do 2 let provozu.

Brzká návratnost investice souvisí hlavně s průměrně 4 až 5 krát delší životností LED technologie, oproti zastaralým halogenovým výbojkám. Další uspořené náklady vznikají díky nižší spotřebě elektrické energie. Klasická výbojka spotřebovává okolo 65W-75W, zatímco LED s adekvátním výkonem, necelých 25W.

U některých případových instalací  osvětlení v anglických kancelářských budovách, dokázala LED technologie snížit roční náklady, za elektrickou energii použitou pro osvětlení budov, z původních 40% na  pouhých 6%. Tato úspora ročně přinesla firmám 20 000 Liber (asi  650 000 Kč) ušetřených výdajů.

Jedním z takových případů je studie provedená na společnosti Finsa, jedna z největších společností podnikající v oblasti dřevotřískového průmyslu v Evropě. Nahrazení původních 72W výbojek, novým 30W LED osvětlením přineslo roční úsporu cca 60%, při zachování stejného světelného komfortu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 3.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck