Kanada spustí recyklaci Li-ion akumulátorů

peta | Úsporné technologie | 5.10.2015

American Manganese Inc. (AMI – výzkumná společnost pro minerální bohatství, založená v Kanadě), oznámila její záměr využití patentového procesu recyklace použitých lithium iontových akumulátorů.

AMI a partnerská společnost Kemetco Research Inc., chce dokázat, že proces recyklace může vést k úspěšnému znovu použití materiálu z lithium iontových baterií. Financování tohoto ambiciozního plánu bude zajištěno z více zdrojů, od vládních organizací, až po výrobce elektrických vozidel.

Nejdražší položkou pro výrobu baterií je prvek lithium vázaný v matici oxidu kovu. Dle vyjádření, Normana Chowa, ředitele Kemetco Research, použité katodové materiály představují ideální zdroj pro speciální proprietární hydrometalurgický proces společnosti AMI.

Dle dodatku ředitele AMI, Larry W.  Reagha, představuje nový proces možné podstatné snížení nákladů na surovinové zdroje, nižší náklady na zpracování a rovněž podstatně šetrnější metodu k životnímu prostředí. A to díky snížení přebytečných bateriových odpadů a také podstatnému snížení těžby strategických kovů. Mimo to je nový proces také lehce škálovatelný a může mít potenciál i na recyklaci jiných kovů.

Zdroj: recyclingtoday.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck