Indie volá po snížení cen LED žárovek

Tomáš | Úsporné technologie | 2.8.2015

Indický ministr energetiky Piyush Goya, na nedávné konferenci “Business of Lighting” naléhal na výrobce LED produktů, aby upravili ceny LED žárovek.

Indická vláda přišla s ambiciózním plánem vyměnit v následujících 3 letech všechny žárovky v zemi za úsporné LED technologie. Vláda doufá, že tím významně sníží spotřebu elektřiny v zemi a vytvoří dostatek podnikatelských příležitostí v rámci osvětlovacího průmyslu. V rámci tohoto plánu však vláda tlačí na výrobce LED žárovek, aby dále snižovali ceny. Momentálně vláda nabízí domácnostem LED žárovky za dotovanou cenu cca 30 Kč po přepočtu.

Ačkoli je indická vláda schopná dodávat LED žárovky do každé domácnosti za nižší cenu, může  tato situace vést k odstranění konkurenční výhody v rámci indického LED průmyslu. Příkladem pro transparentní určení cen by mohla, dle dodatku Goya, sloužit například online aukce státních zakázek. Goya také doufá, že někteří hráči na trhu budou schopni LED žárovky sami vyrábět a ne je jen kompletovat z dílů.

Kvalita produktů bude sledována členy osvětlovacího sdružení, které také bude stanovovat normy pro dovoz produktů. Toto uskupení by mělo samoregulačním formou chránit indický trh před zmetkovou produkcí.

Indické ministerstvo energetiky rovněž přislíbilo podporu inovátorských a vývojových snah v rámci LED průmyslu, a tak přispět k rozvoji této moderní technologie.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck