Nové čelovky Fenix na tužkové baterie

Tomáš | LED svítilny,Svítilny | 27.1.2014

Společnost Fenix uvedla na trh tři zbrusu nové modely čelových svítilen poháněné běžnými tužkovými bateriemi, jedná se o modely Fenix HP05, Fenix HP01 a Fenix HL22.

Nejvýkonnější z trojice nových čelovek je model HP05, který je napájený třemi tužkovými bateriemi. Hlavním světelným zdrojem je bílá LED Cree XP-G R5, která dokáže poskytnout maximální světelný tok až 350 lumenů a dosvit 122 metrů. Mimo to disponuje dalšími třemi stupni výkonu s maximální dobou provozu až 160 hodin, zábleskovým SOS režimem a červeným světlem (Nichia LED).

Model HP01 se liší hlavně napájením a o něco nižším maximálním výkonem. Čelovka HP01 je poháněna dvěma tužkovými bateriemi, nabídne maximální světelný tok až 210 lumenů s dosvitem až 95 metrů. V nejslabším 4 lumenovém režimu poskytne světlo až na 125 hodin. Rovněž je osazen bílou LED Cree XP-G R5 a LED od společnosti Nichia vytvářející méně rušivé červené světlo, které ocení například astronomové. 

Poslední novinkou je čelovka Fenix HL22 na jednu tužkovou baterii, která nahrazuje velmi oblíbené čelovky Fenix HL21. Proti staršímu modelu došlo k navýšení výkonu až na 120 ANSI lumenů a to hlavně díky použití modernější LED Cree XP-E2. Mimo to svítilna nabízí další tři režimy s maximální dobou provozu až 53 hodin v 3 lumenovém režimu.

Svítilny Fenix jsou věhlasné pro svou vysokou odolnost a kvalitu zpracování díky použití leteckého tvrzeného hliníku typu T6 a odolného plastu. Jinak tomu není ani u těchto tří nových modelů, čelové svítilny disponují tvrzenou ultra čistou skleněnou čočkou s anti-reflexním povrchem, voděodolností dle standardu IPX-6 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů) a nárazuvzdorností pádům z výšky až 1 metru. Čelovky lze také naklápět v držáku v rozsahu 60° a tím nastavit požadovaný směr svícení.

Víceúčelové čelové svítilny o váhách 64 gramů (HL22), 134 gramů (HP01) a 161 gramů (HP05), vhodné pro široké sportovní a outdoorové využití, lze pořídit za ceny od 899 do 1559 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny-fenix.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.60)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck