Nová nabíjecí čelovka Olight H15S

Tomáš | LED svítilny,Svítilny | 29.12.2013

Světový výrobce LED svítilen, společnost Olight, představuje zbrusu novou lehkou nabíjecí čelovou svítilnu, nesoucí označení H15S Wave, se světelným tokem až 250 lumenů a dosvitem do vzdálenosti až 85 metrů (1805 cd).

Čelovka využívá jako zdroj energie dobíjcí lithium-iontový akumulátor s kapacitou 1200 mAh, který lze pohodlně nabíjet USB kabelem. V případě potřeby je možné akumulátor nahradit také čtyřmi běžnými AAA bateriemi. Jako světelný zdroj byla použita špičková bílá LED Cree XM-L2 s účinností až 180 lm/W.

Zajímavým prvkem nové čelové svítilny je možnost bezdotykového ovládání pomocí infračerveného senzoru detekujícího pohyb ruky před čelovkou, díky čemuž lze svítilna snadno zapínat a vypínat i ve stížených podmínkách.

LED čelová svítilna celkem nabízí tři režimy výkonu, nejsilnější 250 lumenů s dobou výdrže 3 hodiny, dále 100 lumenů (5,7 hodin) a nejúspornější režim s 15 lumeny a dobou provozu 36 hodin.

Konstrukce čelovky je vyvážená díky upevnění baterií v samostatném pouzdru na zadní straně hlavy, mimo to je odolná pádům a nechybí ani voděodolnost dle normy IPX-6 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů). Směr svícení lze přizpůsobit naklápěním čelovky v několika krocích v celkovém rozsahu až 75°, mimo to umožňuje na blízkou vzdálenost sklopit integrovanou rozptylku, čímž se dosáhne rozšíření a rozptýlení světelného kuželu.

Mimořádně malou čelovku o váze pouhých 98 gramů, vhodnou pro uplatnění při široké škále sportovních aktivit, je možno pořídit včetně hlavového popruhu, li-ion akumulátoru a USB kabelu za doporučenou koncovou cenu 1199 Kč včetně DPH.

Zdroj: olight.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.60)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck