Lovecká svítilna Fenix HT32 nabízí praktické přepínání tří barev světla bez použití filtrů

peta | LED svítilny,Svítilny | 30.9.2023

Fenixlight představil novou svítilnu se specializací na lov. Kromě vysokých parametrů, na jaké jsme u „fénixů“ již standardně zvyklí (odolnost, výdrž baterie, světelný výkon), se Fenix HT32 vyznačuje zejména systémem trojího osvětlení. Bílý zdroj světla zde doplňují další dvě výkonné LED červené a zelené barvy, které slouží zejména pro snížení rizika vyplašení zvěře. Právě tím se HT32 odlišuje od své předchůdkyně Fenix HT30R s čistě bílým světlem nebo také od konkurenční Olight Javelot Pro 2, která namísto barevných LED nabízí pouze vyměnitelné barevné filtry.

Základním zdrojem světla je zde prémiová bílá LED Luminus SFT-70 s maximální světelným tokem 2500 lm a maximálním dosvitem 640 m. Stejnou silou bliká i stroboskop, sloužící zejména pro nouzové situace. Dále byly použity červená LED SFT-20 RA a zelená LED SFT-20 CG s maximálním dosvitem 120 a 210 metrů.

Svítilna využívá duální spínač, kdy jedno tlačítko slouží pro přepínání mezi třemi barvami a pro regulaci výkonu, zatímco druhé tlačítko nabízí taktickou funkci dočasného zapnutí či vypnutí světla dle aktuální potřeby. Díky chytré elektronice si svítilna vždy pamatuje předchozí nastavení.

Energii poskytuje Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh. Nabíjí se skrze USB-C konektor zabudovaný přímo do jeho těla. Při maximálním světelném výstupu 2500 lm dokáže akumulátor svítilnu napájet po dobu 1,8 hodin, v nižších režimech až násobně více. Při snížení světelného toku na 350 lm je to již 8 hodin, při 50 lumenech až 29 hodin.

Samozřejmostí této outdoorové svítilny je vodotěsnost dle standardu IP68 (ponor do hloubky dvou metrů) a zaručená nárazuvzdornost svítilny při pádu z výšky 1 metru. Použité materiály zahrnují letecký tvrzený hliník odolný proti poškrábání a korozi. K svítilně lze dokoupit i montáž na zbraňovou lištu a další doplňky. Její cena je 4 299 Kč včetně DPH.

Zdroj: kronium.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck