Tiablo A9S s asférickou čočkou pro extrémní dosvit

peta | LED svítilny | 25.3.2009

zoomopt.jpgSpolečnost Tiablo představila zajímavý doplněk – zoom optiku k jejich svítilnám Tiablo A9S (256 lumenů) a A8 (210 lumenů).

Svítilny Tiablo A9S a A8 patřily v době svého uvedení k LED svítilnám s nejlepším dosvitem. V dnešní době se již samozřejmě nejedná o žhavé novinky (informovali jsme zde). Nyní však výrobce přišel se zajímavým doplňkem, který těmto modelům vlévá novou krev do žil. Jedná se o zoom optiku, což je vlastně asférická čočka nahrazující původní reflektor. Pomocí asférické čočky lze prakticky veškeré světlo emitované světelnou diodou (LED) zaostřit do úzkého paprsku a dosáhnout tak opravdu extrémního dosvitu.

tiablo a9s asfericka cockaDle údajů výrobce dosahovala původní svítilna Tiablo A9S osvětlení 21000 luxů ve vzdálenosti jeden metr, při použití zoom optiky se hodnota zvedne více než trojnásobně na 69000 luxů a dosvit by tak měl překročit hranici 400 metrů.

tiablo a9 zoom beam laserovy kuzelJednou z velkých výhod “laserového” kuželu dosaženého asférickou čočkou je i minimální oslňování za špatné viditelnosti. Protože žádné světlo nesměřuje široko do stran, tak nevytváří efekt bílé stěny přímo před uživatelem. Doporučené koncová cena za svítilnu A9S včetně zoom optiky je 105USD (2100Kč bez DPH).

Zdroj: Tiablolight.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (13 hlasováno, průměr: 4.85)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck