Světelné dělo od FoxFury

jirik | LED svítilny | 26.11.2008

sunbolt6_1.jpgAmerická společnost FoxFury patří mezi průkopníky mezi výrobci LED svítilen a čelovek. Jako jedni z prvních přišli s konceptem použití několika výkonných LED v jedné svítilně či čelovce. Nedávno firma představila LED reflektor FoxFury Sunbolt 6 Mega Spotlight, který disponuje neuvěřitelným světelným tokem 11000 lumenů.

sunbolt6_2.jpgTakového výkonu výrobce dosáhl díky použití dvanácti šestičipových LED Osram Ostar. Celé světlo tak má spotřebu 200W a je možné ho napájet přímo z elektrické sítě nebo z dodávaného li-pol akumulátoru. Každá LED je opatřena vlastní parabolou, která usměrňuje světlo do kuželu širokého 18°. Barevná teplota světla se pohybuje v rozmezí 5800-6500K. Nesporná výhoda proti HID světlům je okamžité rozsvícení na plný výkon a možnost plynulé regulace jasu.

sunbolt6_3.jpgProdukty FoxFury se vyznačují extrémně odolnou konstrukcí, nejinak tomu je i pro Sunbolt. Reflektor je zkonstruován s ohledem na potřebu dobrého chlazení, je nárazuvzdorný a je možné ho použít až do hloubky 5 metrů pod vodou. Vzhledem k výkonu jsou však rozměry až překvapivě malé. Průměr světla je 17cm a délka 18cm. Váha světla je 5,9kg.

Světlo je dělané pouze na zakázku a jeho výroba trvá 4 až 6 týdnů. Za špičkový výkon a kvalitu se platí a v tomto případě je cena astronomických 7400$ (148 000Kč bez DPH).

Zdroj: Foxfury.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.71)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck