Surefire žaluje konkurenci kvůli údajnému porušování patentů

jirik | LED svítilny | 19.3.2012

Patentové spory mezi různými výrobci jsou v poslední době velmi časté. Známé jsou například patentové spory společností Samsung a Apple, které se týkají tabletů a mobilních telefonů.

Nyní se podobnou taktiku rozhodl využít i americký výrobce svítilen Surefire, který vlastní například patent 5,642,932 popisující hmatový prstenec umožňující doutníkové držení svítilny, patent 7,722,209 na přepínání režimů pomocí otočného spínače, patent 6,222,138 na koncový spínač s funkcí tailcap-lockout a další.

Na právní bitvu se mohou těšit výrobci a američtí distributoři značek Olight, 4sevens, Fenix, EagleTac, Jetbeam, Powertac a obchodní řetězec Cabela’s.

Lze očekávat, že probíhající spory mohou případně ovlivnit pouze americký trh a mimo USA by se zřejmě neměly žalovaných výrobců nijak dotknout. Dle našeho názoru nejsou konkrétní technická řešení většiny výrobců stejná, ale těžko lze odhadovat jaký názor na to bude mít americký obchodní soud. Největší problémy zřejmě může čekat Jetbeam, který přepínání režimů otočným prstencem používá u řady modelů.

Pro Surefire není tento způsob obchodního boje novinkou, například v roce 2008 úspěšně žalovali společnost Pentagonlight, která po prohraném soudním sporu zcela ukončila svou činnost.

Zdroj: cpfmarketplace.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 3.43)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck