Super výkonné LED čelovky Mila ze Švédska

peta | LED svítilny | 29.12.2008

mila_nova.jpgŠvédský výrobce výkonných čelových svítilen Mila v letošním roce rozšířil svůj sortiment o dva vysoce výkonné LED modely Mila Nova a Mila Zenith.

milanova_const.jpgČelovky jsou osazeny výkonnými LED Luxeon Rebel. Model Nova jich používá hned šest a model Zenith používá tři. Výrobce uvádí velmi vysoký světelný tok 2000 lumenů pro Novu a 1000 lumenů pro Zenith. Pravděpodobně jsou údaje nadsazené, 1400 resp. 700 lumenů by znělo reálněji. Přesto se stále jedná o jedny z nejvýkonnějších LED čelovek na světě.

mila_alunat.jpgPro optimální rozložení světla použil výrobce kombinaci optik s různým vyzařovacím úhlem. Tím se podařilo dosáhnout kvalitního osvětlení prostoru, takže čelovky svítí “pod nohy” i do dálky zároveň. Spoluprací s dalším švédským výrobcem Aluwave a použitím jeho patentovaného materiálu Alunat, se podařilo zkonstruovat účinný, ale přitom velmi lehký chladič. Váha samotné čelovky Nova bez popruhu je potom pouhých 180 gramů.

mila_baterie.jpgVýrobce k čelovkám dodává externí ni-mh baterii, která výkonnějšímu modelu umožní svítit 2 hodiny na maximální výkon a 5 hodin na poloviční výkon. Slabší model Zenith vydrží svítit 4 hodiny na plný výkon a 8 hodin na poloviční výkon. Baterie je připevněna na speciálním popruhu přímo na těle, takže ji nehrozí promrznutí ani v extrémních severských podmínkách.

Vzhledem k výkonu i ceně jsou čelovky určeny hlavně pro profesionály a outdoorové nadšence. Ocení je zvláště účastníci náročných nočních orientačních běhů, či nočních lyžařských závodů. Doporučená koncová cena pro model Zenith je 390 Euro (10 000 Kč bez DPH) a 610 Euro (15 800 Kč bez DPH) pro model Nova.

Zdroj: Mila.se

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.57)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck