Nové svítilny PentagonLight s nebezpečně zubatým ostřím

Svítilna PentagonLight K2 PorcupineKalifornská firma PentagonLight představila dva zajímavé modely svítilen. Prvním je K2 Porcupine (Dikobraz), druhým

K2 Porcupine má zajímavě řešené zatahovatelné ostří okolo reflektoru. Abychom byli přesnější, reflektor této svítilny je osazen ostny, které je možné schovat pod posuvným krytem, tak aby byly k dispozici jen ve chvílích kdy je to nutné. Krom této přednosti svítilna díky xenonové žárovce disponuje 70 lumeny oslnivě bílého světla, které může dodávat až po dobu 60 minut. Svými vlastnostmi je svítilna předurčena být ideálním nástrojem pro sebeobranu. Napájení zajišťují dva články CR123A. Průměr hlavy je 3,2 cm, délka svítilny 13,9 cm a celek váží 136 gramů. Na následujícím videu se můžete podívat na princip fungování zatažitelného ostří:

LED svítilna Pentagon Molle Light Forest Druhou inovovanou svítilnou je Molle Light Forest, která jako jedna z mála současných svítilen oživuje zahnutý “rohový” design jako reminiscenci na americký vojenský model svítilny TL-122 z druhé světové války. Svítilnu je možné pomocí otočného klipu uchytit na oděvu, na popruhu batohu či za opasek a díky spínači na hlavě svítilny rychle a jednoduše uvést do provozu. Díky vysoce účinné 0.5W LED je výkon na jednu tužkovou baterii až 40 lumenů a doba provozu až 3 hodiny. Svítilna měří do délky 8,6 cm a váží 42 gramů.

Součástí vybavení je i zelený filtr, který se využije hlavně v přírodě, protože zelené světlo je pro mnoho zvířat téměř neviditelné. V patě svítilny dokonce naleznete malý magnetický kompas.

Obě svítilny jsou již dostupné, koncová cena K2 Porcupine je 129 USD (cca 2.200 Kč bez DPH), Molle Light Forest stojí 35 USD (cca 600 Kč bez DPH).

Zdroj: Pentagonlight.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 2.56)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck