Nová svítilna Fenix TK40 používá Cree MC-E LED

peta | LED svítilny | 5.3.2009

led svitilny fenix tk40Společnost Fenix je dalším v řadě výrobců, kteří představují svítilnu s extrémně výkonnou LED Cree MC-E. Nová svítilna používající tuto LED nese označení Fenix TK40.

Díky použité Cree MC-E LED svítilna disponuje světelným tokem až 630 lumenů. Baterka je vybavena elektronikou s digitální regulací, která poskytuje celkem 8 režimů výkonu.cree mc-e led svítilna fenix tk40 Čtyři režimy s konstantním svícením 630, 277, 93 a 13 lumenů a čtyři režimy pro použití v nouzových situacích či upoutání pozornosti (strobe, SOS, slow flash a fast flash). Elektronika je vybavena pamětí, takže se svítilna vždy zapne v posledním nastaveném režimu. Výrobce použil speciálně tvarovaný texturovaný reflektor, který poskytuje dosvit přes 300 metrů při zachování hladkého kuželu.

Svítilna je napájená z osmi tužkových (AA)  baterií, jedná se tak o nejvýkonnější svítilnu na tužkové baterie na světě. Výdrž na baterie se pohybuje od dvou super svitilny fenix tk40do 150 hodin podle použitých baterií a nastaveného režimu. V nouzi je možné použít pouze čtyři tužkové baterie, ale nejvýkonnější režim nebude dostupný.

Tělo vyrobené z hliníkové slitiny je opatřeno chladícími žebry a tvrdou povrchovou úpravou typu III.  Délka svítilny je 20,8 cm, průměr 3,9cm a váha se zastaví na hodnotě 284 gramů. Doporučená koncová cena je 155USD (3400Kč bez DPH).

Zdroj: Fenixlight.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck