Nová LED svítilna NiteCore EZ AA používá jednu tužkovou baterii

honza | LED svítilny | 1.6.2009

nitecore EZ AA vlastnostiSpolečnost NiteCore představila nový model LED svítilny NiteCore EZ AA, který zaujme minimálními rozměry a váhou pouhých 20 gramů.

Svítilna je osazená výkonnou LED Cree XR-E Q5 se světelným tokem až 130 lumenů v maximálním režimu. Dále baterka nabízí i slabší režim s 10 lumeny.svitilna Nitecore EZ AA velikost Při napájení z jedné tužkové baterie je výdrž NiteCore EZ AA 50 minut v maximálním režimu a až 20 hodin ve slabším režimu.

Výrobce klade velký důraz na jednoduché a intuitivní ovládání. Při utahování hlavy svítilny se nejdříve zapne slabý režim a plným dotažením se svítilna přepne do maximálního režimu.baterky nitecore EZ AA stativ Pro vypnutí svítilny se hlava opět povolí.

Zajímavé jsou velmi malé rozměry svítilny – délka pouhých 8,3cm a průměr 1,66cm činí z NiteCore EZ AA jednu z nejmenších svítilen na tužkovou baterii na světě. Ruku v ruce s velmi kompaktními rozměry jde i nízká váha 20 gramů. Svítilna by proto měla být zvláště vhodná na každodenní nošení (EDC). Samozřejmostí je konstrukce z odolné hliníkové slitiny a povrchová úprava s tvrdou anodizací typu III. Málo vídaným konstrukčním prvkem je stativový závit v patě svítilny.

Doporučená koncová cena je 52USD (1040Kč bez DPH).

Zdroj: NiteCore.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.43)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck