Nová LED čelovka Zebralight H60 Q5

peta | LED svítilny | 2.12.2008

h60_1_large.jpgČínská společnost Zebralight představila nejnovější přírůstek do jejich nabídky – čelovku Zebralight H60 Q5, která poskytuje světelný tok až 190 lumenů.

Čelovky Zebralight se vyznačují nezvyklou konstrukcí, kdy samotné tělo čelovky má tvar válce s výkonnou LED umístěnou na boku. Baterie je vždy umístěná uvnitř čelovky. Díky této speciální konstrukci mají čelovky Zebralight minimální rozměry a váhu. Obvykle nejsou o moc větší než baterie, kterou používají.

Nyní k modelům H50 (na jednu tužkovou baterii), H30 (na jednu lithiovou CR123 baterii) přibyl největší a nejvýkonnější model H60, který používá jeden lithium-iontový akumulátor typu 18650.

Li-ion akumulátor typu 18650 je v podstatě to nejmodernější co se dnes může ve svítilně nebo čelovce použít. Drží v sobě ekvivalentní množství energie jako tři tužkové baterie a přitom má váhu jen 45 gramů. Navíc netrpí paměťovým efektem nebo samovybíjením, jako jiné druhy akumulátorů.

Díky použití tohoto akumulátoru a výkonné LED Cree XR-E Q5 má čelovka Zebralight H60 Q5 opravdu špičkové parametry. Celkově poskytuje 6 režimů osvětlení – 190, 110, 45, 15, 3 a 0,5 lumenu. V maximálním 190 lumenovém režimu vydrží čelovka svítit 1,5 hodiny a v nejslabším 0,5 lumenovém režimu vydrží až neuvěřitelných 26 dnů v kuse.

Ovládání je řešené mikrospínačem na boku čelovky. Ten umožňuje snadné a rychlé ovládání jednou rukou. Tělo čelovky je vyrobené z odolné hliníkové slitiny opatřené tvrdou anodizací, která chrání čelovku před poškrábáním. Čelovka je certifikovaná na odolnost vůči vodě a prachu dle standardu IPX68 (do hloubky 1m po dobu 30 minut).

Rozměry jsou opravdu malé, délka samotného těla čelovky je 9,1cm, průměr 2,3cm a váha pouhých 100 gramů (včetně baterie a popruhu). Doporučená koncová cena je 99 USD (1.980 Kč bez DPH).

Zdroj: Zebralight.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.71)
Loading...

2 komentáře »

  1. Čelovku som zakúpil priamo od výrobcu za 2088Sk.Som s ňou spokojný až na jednu podstatnú výhradu a to , že pri vybití batérií sa čelovka bez nejakého avizovania vypne.Bolo by dobre keby aspoň preblikla , alebo sa prepla do nižšieho režimu.Stalo sa mi , že som visel na lane , obe ruky som potreboval a lampa zrazu zhasla..

    Comment by Tomáš — 4.1.2009 @ 9:48

  2. Čelovka bez toho , aby mi padla,prestala správne fungovať.Chodila iba v dvoch výkonnostných stupňoch a niekedy sa vôbez nechcela zapnúť.Poslal som ju na reklamáciu výrobcovi a ten mi bez mihnutia oka vrátil úplne novú.Zase som bol spokojný, až kým ma v noci nechytil riadny lejak..Všimol som si že svetelný lúč má nejaký divné artefakty.Keď som prišiel domov , zistil som, že z vnútornej strany sklíčka je voda..Tak to už mám teraz fakt nervy v kýbli a neviem , či to má cenu vôbez zase posielať do číny.Proste Čína bude len Čína

    Comment by Tomáš — 8.6.2009 @ 20:25

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck