Nová LED čelovka od Surefire

honza | LED svítilny | 18.5.2009

led celovka surefire saintAmerický výrobce Surefire představil nový model LED čelovky Surefire Saint se světelným tokem až 100 lumenů.

Čelovka používá výkonnou LED Cree XR-E a disponuje plynulým nastavením výkonu v rozsahu 0-100 lumenů a režimem SOS. Díky speciálně konstruovanému držáku baterií je možné použít 1 až 3 lithiové CR123 baterie a v nouzi je možné použít i dvě tužkové baterie. Při použití tří CR123 baterií by měla výdrž v maximálním režimu dosáhnout šesti hodin a při nastavení výkonu na jeden lumen by měla dosáhnout 144 hodin.

saint1.jpgSvětlo usměrňuje speciální optika s fresnelovou čočkou, která by měla většinu světla směřovat do středu kuželu s plynulým přechodem směrem k okrajům.

celovka LED surefire SaintVálcový tvar čelovka Surefire Saint částečně připomíná tvar čelovek Zebralight. Baterie ale nejsou umístěny uvnitř čelovky, ale v externím pouzdře umístěném na temeni hlavy. Tělo čelovky je vyrobeno z odolné hliníkové slitiny a popruh je vyroben z prodyšného pružného materiálu. Celková váha čelovky je 266 gramů včetně tří CR123 baterií.

Na trh by čelovka měla být uvedena v červenci letošního roku za cenu 185USD (3700 Kč bez DPH).

Zdroj: Surefire.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 3.20)
Loading...

2 komentáře »

  1. Tohle není zrovna levný kousek, i když co jsem koukal na ohlasy, tak byly docela příznivé. Myslíte, vyplatí se tuhle surefirovku koupit i po těch pár letech, co uplynuly, nebo se mám porozhlédnout jinde?

    Comment by RogerMoore — 16.3.2013 @ 16:46

  2. Pokud nemáš pro Surefire vyloženě slabost, tak je na trhu spousta lepších čelovek a za lepší cenu.

    Comment by Tomáš — 17.3.2013 @ 23:13

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck