Nová čelovka Fenix HP25 zaujme výkonem i variabilitou

peta | LED svítilny | 5.6.2013

Na začátku června byla na český trh uvedena nová čelovka Fenix HP25 se světelným tokem až 360 lumenů. Díky unikátní konstrukci se dvěma reflektory nabídne jedinečný světelný komfort s dalekým dosvitem i plynulým širokým kuželem na blízko. Světelným výkonem se v současné době jedná o nejsilnější čelovku na tužkové baterie na trhu.

Čelovka Fenix HP25 disponuje dvěma reflektory s výkonnými LED Cree XP-E R4 (každá se 180 lumeny) a její celkový světelný výkon tak činí 360 lumenů (měřeno dle normy ANSI/NEMA FL 1-2009). Dvě nezávislé LED, každá s jinak tvarovaným reflektorem umožní uživatelům zvolit světelný kužel pro svícení jak do dálky (až 153 metrů), tak na blízko dle aktuální potřeby.

Hlavní předností této čelovky je široká škála možností nastavení. Ovládání je řešeno pro každý reflektor zvlášť, tlačítkem na horní straně těla. U každého z reflektorů lze vybírat ze čtyř režimů svícení, které je možné libovolně kombinovat (teoreticky tak vznikne až 20 různých kombinací). Čelovka je díky tomuto unikátnímu systému vhodná pro sportovce, do podzemí, rybáře a další aktivity.

Při zapnutí jednoho z reflektorů na nejvyšší výkon vydrží čelovka svítit téměř pět hodin. Při zapnutí obou reflektorů výdrž poklesne na necelé dvě a půl hodiny. Nejdelší doba provozu je udávána až 220 hodin při nejnižším výkonu reflektoru s širokým kuželem. Reflektor pro svícení do dálky má režimy v intenzitách 45, 90 a 180 lumenů, ty jsou doplněny SOS blikáním, které reflektor na blízko nahrazuje stálým „Eco“ módem se čtyřmi lumeny.

Napájení obstarávají čtyři tužkové baterie, které jsou umístěné v pouzdře na zátylku. Ty lze použít jak jednorázové alkalické či lithiové, tak nabíjecí NiMH. Na výrobu byla použita lehká pevná slitina hliníku T6 a odolný plast, takže je čelovka nárazuvzdorná a voděodolná dle standardu IPX-6. Váha čelovky bez baterií činí 183,5 gramu.

Doporučená koncová cena čelovky Fenix HP25 je 1 799,- Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny-fenix.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck