Nitecore D20 se chlubí až 150 hodinovou výdrží

honza | LED svítilny | 18.11.2008

nitecored201.jpgVýrobce taktických svítilen Nitecore, čínská společnost Edgetac, před nedávnem představila nový model svítilny Nitecore D20 na dvě tužkové baterie.

Kvalita zpracování by měla být celkově na vysoké úrovni, nechybí HA-III anodizace a sklíčko potažené antireflexní vrstvou. Jako světelný zdroj používá osvědčenou a dnes už poměrně rozšířenou LED Cree XR-E Q5.

Nitecore u této svítilny použil unikátní systém konstrukce a ovládání označovaný jako Smart PD System. V samotném těle svítilny je vložen ještě další tenký válec, do kterého se vkládají baterie. nitecored202.jpg Jedna část válce dosedá na speciálně konstruovanou elektroniku v hlavě svítilny a zadní část válce vystupuje z těla svítilny a funguje jako tlačítko (při ovládání se pohybuje s celým válcem uvnitř těla). Díky tomuto systému se eliminuje použití samostatného spínače, který je obvykle nejslabším článkem u většiny svítilen. Tento systém rovněž zajišťuje bezjiskrové zapínání a tudíž by svítilna měla být vhodná i do výbušného prostředí, potřebný atest však výrobce zatím nemá.

nitecored203.jpgD20 disponuje jedním uživatelsky nastavitelným režimem, který je možné plynule nastavit v rozsahu 2-180 lumenů. Uživatelské rozhraní umožňuje i okamžitý skok do maximálního nebo minimálního režimu. V nejnižším režimu svítilna poskytne dlouhou až 150 hodinovou výdrž, v maximálním režimu je výdrž 1,5 hodiny. Doporučená koncová cena byla stanovena na 73 USD (1.460 Kč bez DPH)

Zdroj: Nitecore.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.43)
Loading...

1 komentář »

  1. Kdyby tak někdo udělal baterku s elektronikou Nitecore a zaostřovacím mechanismem jako u Lenseru. Myslím, že bych nebyl jediný, kdo by si takový model koupil.

    Comment by Honza — 4.12.2008 @ 20:56

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck