Malá LED svítilna SureFire E1B Backup

peta | LED svítilny | 21.1.2008

LED svítilna SureFire E1B BackupFanoušci amerického producenta svítilen SureFire již dlouho volali po výkonné malé svítilně na jednu baterii. Nyní se zdá, že SureFire jejich výzvy vyslyšel, představil totiž LED svítilnu E1B Backup s maximálním udávaným výkonem 80 lumenů. E1B byla vyvinuta jako svítilna pro každodenní nošení (EDC – Every Day Carry) pro policisty v civilu a jako záložní světlo pro policejní hlídky, nicméně je samozřejmě vhodná i pro civilní použítí.

LED svítilna SureFire E1B BackupO napájení se postará jeden lithiový 3V primární článek CR123A. Baterka má dva módy světelné intenzity – vysoký, kdy dodává 80 lumenů po dobu 1,3 hodiny a nízký se světelným tokem 5 lumenů po dobu 37 hodin. 80 lumenů je někdy udávaná hranice od které se svítilny dají pokládat za taktické, tj. taková úroveň světla, která dokáže dočasně zahltit zrak agresora, jež je přizpůsoben tmě. 5 lumenů je dostatečná světelná intenzita například pro navigaci v mapě, kontrolování průkazu či pro pochod na tmavé stezce.

Svítilna je vyrobena z tvrzeného hliníku s povrchem HA III (Hard anodized III). Její tělo je hladké, bez rýhování a ostrých hran. Baterka je příjemně malá s délkou 10,2 cm a průměrem reflektoru 2,5 cm. Váha je 79 gramů. Výrobce uvádí, že díky těsnícím o-kroužkům je svítilna je odolná vlivům počasí. SureFire tradičně nabízí široké příslušenství, jsou k dispozici například červený a modrý filtr nebo difuzér světelného kužele. Koncová cena této svítilny byla stanovena na 110 USD (cca 2.000 Kč bez DPH).

Zdroj: Surefire.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck