Leatherman kupuje výrobce svítilen LED Lenser

honza | LED svítilny | 31.1.2011

Americká společnost Leatherman Tool Group podepsala definitivní smlouvu o koupi majoritního podílu v německé společnosti Zweibrüder Optoelectronics, výrobci svítilen LED Lenser.

Bratři Rainer a Harald Opolkovi, zakladatelé společnosti Zweibrüder Optoelectronics, budou nadále držiteli minoritního balíku akcií a budou s novým majoritním vlastníkem spolupracovat. Jake Nichol, současný generální ředitel společnosti Leatherman, bude zároveň ředitelem Leatherman Tool Group, dceřiné společnosti, která se stane majoritním akcionářem Zweibrüderu. Detaily o ceně obchodu nebyly zveřejněny.

Výrobce svítilen LED Lenser byl založen v roce 1994 a v současnosti zaměstnává více než 1000 lidí, převážně v Německu a Číně. Patří tak k předním výrobcům ručních LED svítilen na světě. Od roku 2006 zaznamenává tento trh výrazný růst, například za rok 2010 je celosvětový růst odvětví odhadován na 35%.

Značka LED Lenser bude nadále zachována, takže koncových zákazníků by se převzetí firmy nijak dotknout nemělo. Vývoj a výroba obou společností zůstane oddělená. Leatherman nadále hodlá vyvíjet i vyrábět své produkty v USA a LED Lenser bude nadále vyvíjet svítilny v Německu a vyrábět v Číně.

Zdroj: flashlightnews.org

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 4.25)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck