JetBeam JET-μ – nejvýkonnější nejmenší mikrotužková svítilna

peta | LED svítilny | 25.6.2007

JetBeam JET-μČínská firma JetBeam představila extrémně malou, ale velmi výkonnou svítilnu. Tato baterka je osazena Seoul Semiconductors P4 LED (SSC P4) a dosahuje maximálního světelného toku až 120 lumenů.

JetBeam JET-μZdrojem energie je jakákoliv mikrotužková baterie (typ AAA), obvody svítilny jsou uzpůsobeny na napětí od 0,7 do 4,2V. V praxi to znamená, že můžete použít klasickou mikrotužkovou alkalickou baterii (1,5V) či NiMH dobíjecí (1,2V) a pak bude mít svítilna světelný tok 8 lumenů na nízký výkon (výdrž 4 hodiny), 12 lumenů na střední výkon (2 hodiny provozu) a 30 lumenů na maximální výkon (1 hodina výdrž) anebo když použijete dobíjecí Li-Ion akumulátor typ 10440 (3,7V) bude světelný tok 15 lumenů na nízký výkon (3,5 hodiny provozu), 40 lumenů na střední výkon (1 hodina) a 120 lumenů na maximální výkon (25 minut). Je vhodné zmínit, že výrobce doporučuje z tepelných důvodů nepoužívat svítilnu na maximální výkon déle než 1 minutu. Nižší výkony jsou dosaženy regulací pomocí PWM (Pulse Width Modulation) s tím, že frekvence je dostatečně vysoká aby blikání (z principu PWM) nebylo znatelné. Kromě tří výkonnových módů má svítilna funkci záblesků (alias strobe, frekvence 12Hz) a majáku (probliky s odstupem několika vteřin).

Svítilna je vyrobena z leteckého hliníku (T6061) a její povrch je tvrzený (Hard Anodized III NAT). Hliníkový reflektor má zrnitý povrch (tzv. pomerančová kůra) pro širší světelný kužel a je krytý safírovým sklíčkem. Svítilna je odolná vodě do 10m ponoření. Rozměry svítilny jsou 72mm délka a 13mm průměr, váha bez baterií je 13,8 gramu. Doporučená koncová cena je 55 USD (cca 1200 Kč bez DPH).

Zdroj: Jetbeam.com.cn

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck