GatLight V3 – Rolls Royce mezi kapesními svítilnami

peta | LED svítilny | 6.3.2007

GatLight V3 v ruceKalifornská firma Lumencraft uvedla na trh model GatLight V3. Musí se přiznat, že baterka na první pohled ohromí svým designem. Našincovi asi nejvíce začne připomínat Foglarova ježka v kleci či případně malinký rotační kulomet.

GatLight V3 na mramoruJsou k dispozici 2 provedení – stříbrné celotitanové (6AL4) a “smokingové”, což je kombinace stříbrných titanových tyčí a černého tvrzeného hliníku. Vnitřní část kryjící baterii je z uhlíkového vlákna. Firma se chlubí švýcarským designem a americkou výrobou. Svítilna sestává z více než 80 ručně skládaných částí (to je skutečně extrém, obvykle se skládá svítilna max. z 10 dílů). Tyčový design a titanové provedení mají velmi pozitivní efekt na odvod tepla z reflektorové části, což umožnilo zvýšit světelný výkon. V GatLight V3 je použit výběr těch nejlepších Seoul P4 100L/W LED u kterých výrobce udává svítivost až 240 lumenů (při 1A proudu). Světlo je samozřejmě plně elektronicky regulováno, neztmavuje se při poklesu napětí v bateriích a je u něho možná plynulá změna jasnosti pomocí otočného knoflíku na konci baterky. Doba provozu je až stovky hodin na nejnižší jasnost a životnost LED je 10 let nepřetržitého provozu (odpovídá cca 88 000 hodin).

GatLight V3 rozsvícená Rozměry baterky jsou 8,38cm do délky a 3,05cm v průměru. Svítilna může být nápájena jedním primárním lithiovým článkem CR123A (3V) nebo dobíjecí chráněnou li-ion baterií R123 (3.6V). Co se týče odolnosti proti vodě, měla by být bez problému ponořitelná do 1m hloubky. Trochu vadou na kráse je 3 měsíční dodací lhůta, ale co se dá dělat u ruční výroby.

A závěrem, možná už tušíte, že tato svítilna bude Rolls Roycem se vším všudy, tedy i cenou – smokingová verze stojí 295 USD a celotitanová 370 USD. Cílová skupina je asi celkem jasná ;-).

Zdroj: Lumencraft.net

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck