Fraen představuje fokusovatelné reflektory pro Cree XR-E LED

jirik | LED osvětlení,LED svítilny | 19.1.2010

fokusovatelná optika Fraen FXGRSpolečnost Fraen po několikaletém vývoji rozšířila svou nabídku optik o speciální reflektory pro Cree XR-E LED umožňující změnu šířky světelného kuželu.

Reflektory Fraen princip funkceSada pod krkolomným označením  Fraen FXGR-N1-W1-XR79-0R sestává celkem ze dvou do sebe zasazených reflektorů. Malý primární reflektor zajišťuje usměrnění světla do širokého kuželu, druhý větší reflektor zajišťuje stažení světla do úzkého světelného paprsku. Změnou vzájemné polohy reflektorů lze nastavovat šířku světelného kuželu.

Dle údajů výrobce dosahuje celková účinnost optického systému 85%. Při nastavení na úzký kužel dosahuje intenzita 29 kandela/lumen, při nastavení na široký kužel je maximální intenzita 1,3 kandela na lumen.

parametry FraenPři použití Cree XR-E R2 LED tak lze počítat s intenzitou osvětlení v rozsahu přibližně 7000 – 300 luxů ve vzdálenosti 1 metr. Na požádání je možné vyrobit reflektory i pro jiné druhy LED.

První svítilny vybaveny touto optikou by měly být k vidění již od dnešního dne na americké výstavě Shot Show.

Funkci fokusovatelné optiky v porovnání s některými konkurenčním řešeními si lze prohlédnout v tomto videu na Youtube.

Zdroj: Fraensrl.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.38)
Loading...

1 komentář »

  1. No já nevím “několit let vývoje”… :) , myslím, že kdybych přeřízl nějaký reflektor v půli, tak bych to měl vyvinutý za pár minut s podobným výsledkem…:)

    Ale uplně blbej nápad to není…, myslím si ale, že pro tento účel mnohem lépe poslouží dobrá čočka, bude asi těžší…, nebude mít, pro někoho důležité, halo. Dosvit však bude přímo několikanásobný, pokud je přepočet pouze 29cd/lm…

    Comment by Mike — 19.1.2010 @ 20:32

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck