Fenix odhaluje výkonnou čelovku HP11

peta | LED svítilny | 7.6.2011

Společnost Fenixlight představila novou čelovku Fenix HP11 se světelným tokem až 277 lumenů změřených dle americké normy ANSI FL 1. Pravděpodobně se tak jedná o nejvýkonnější čelovou svítilnu na tužkové baterie na světě.

Čelovka je osazena výkonnou LED Cree XP-G R5 s účinností až 139 lumenů na Watt. Světelné režimy jsou odstupňovány do čtyř úrovní se světelným tokem 4, 55, 133 a 277 lumenů. Dále Fenix HP11 nabízí tři druhy zábleskových režimů (SOS, Strobe, varovné záblesky). Dosah světla při zapnutém nejvyšším výkonu činí 154 metrů (5910 cd).

Čtyři tužkové baterie jsou umístěné v samostatném bateriovém pouzdru umístěném na zátylku. Poskytnou energii až pro 206 hodin provozu na nejnižší světelný výkon a až 3,8 hodiny na nejvyšší výkon. Elektronika s digitální regulací se přizpůsobí rozdílnému napětí 1,2V nabíjecích a 1,5V jednorázových baterií a udrží konstantní svit během jejich vybíjení.

Aby bylo zajištěno dostatečné chlazení, je část čelovky se světelným modulem vyrobena z hliníkové slitiny. Ostatní části jsou vyrobeny z nárazuvzdorných plastů. Konstrukce čelovky je odolná vůči vodě dle standardu IPX-6, váha je 180 gramů bez baterií.

LED čelovka Fenix HP11 bude dostupná ve dvou barevných verzích – černé a žluté. Celosvětové uvedení do prodeje je plánováno na druhou polovinu června, doporučená koncová cena je 1499Kč včetně DPH.

Zdroj: Svitilny-fenix.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.86)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck