DiNotte 500L to je 450 lumenů pro kolo

peta | LED svítilny | 29.5.2007

Dinotte 500LAmerická firma DiNotte z New Hampshire se soustředí na osvětlení na cesty. Ve své nabídce má i zajímavou LED svítilnu, jenž slouží jako čelní světlo pro kolo. Je osazena třemi vysoce výkonnými LED (ač to výrobce výslovně neuvádí, jde pravděpodobně o Cree XR-E LED), které poskytují světelný tok až 450 lumenů.

Zajímavostí je, že ve svítilně jsou tři samostatné elektronické obvody – pro každou LED jeden – takže pokud by náhodou některý “shořel”, zbylé vás nenechají ve tmě. Světlo má na zadní stěně 2 ovládací knoflíky, první přepína režimy jasnosti a druhý slouží pro “dálkové světlo” – maximální výkon máte tedy kdykoliv k dispozici na jedno stisknutí.

Váha vlastního světla je 200 gramů, váha li-ion baterií je 220 gramů. Doba provozu se uvádí 2,5 hodiny na maximální výkon a až 10 hodin na minimální (3 módy). Pokud svítilnu přepnete do zábleskového režimu (strobe), vydrží až 24 hodin. Doba potřebná pro dobití v dodávané nabíječce je 3,5 hodiny. Světlo je dodáváno se dvěmi bateriemi, takže i když jedna dojde, máte možnost vytáhnout další. Úhel osvětlení je 18 stupňů, což příjemně osvětluje celý prostor před kolem. Svítilna je dodávána jak s montáží na řidítka tak na helmu.

Cena DiNotte 500L je poměrně vysoká – 495 USD (10 400 Kč bez DPH), ale při srovnání s podobnými LED či HID světly na kola je konkurenční.

Zdroj: Dinottelighting.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 4.67)
Loading...

2 komentáře »

 1. Opravdu nerozumím těm cenám, objednal jsem si součástky na své vlastní světýlko na kolo se třemi Seoul Z-LED P4, které si chci vyrobit a vyšlo mě to i s baterkou 14.8V Li-ion 5200mAh, nabíječkou, čtyřmi LED, optikou a řídícím obvodem asi na polovinu tohoto světla (včetně poštovného), přičemž by mělo mít ještě víc než o 200lm vyšší světelný tok a nejmíň 2x takovou výdrž.
  Přijde mi, že v tomto odvětví jsou výrobci technologicky tak dva roky pozadu a těží hodně z toho, že nic jiného (podobně výkonného a levnějšího) se neprodává, takže spoustě lidem toužícím po výkonném světle nezbyde nic jiného než si ho koupit.
  Ono ne nadarmo si na fóru candlepowerforums.com skoro každý druhý vyrábí vlastní světlo na kolo.
  Ale je to jen můj názor :-)

  Comment by niverin — 12.10.2007 @ 10:50

 2. Přesně tak. Za tu cenu tady v tom článku by se dala sestavit svítilna se zatím (asi) nejsilnějšími LED od Luminexu s uváděným minimálním tokem 1000lm. Prostě je to tak. Tady se platí asi i za to že je už všechno pohromadě, za značku, záruku a asi i za tu nabíječku.

  Comment by Tom — 3.8.2008 @ 21:29

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck