Jak se testuje odolnost svítilny?

peta | Svítilny | 16.3.2007

Svítilny pod pásem tankuAmerická firma Tektite z New Jersey si zvolila poněkud netradiční test odolnosti svých svítilen. Aby dokázala že jsou skutečně špičkou a že se zákazníci nemusí bát, že by se baterkám něco stalo, připravila Tektite Torcher Test.

Co je k němu potřeba? V zásadě stačí málo, vysloužilý britský tank o hmotnosti 54 tun a rovný betonový povrch. A pak samozřejmě nějakou baterku do testu – nejlépe něco odolnějšího – třeba LED svítilnu Excursion LS4 potopitelnou až do hloubky 600m pod hladinu moře.

Jak to se svítilnami dopadlo se můžete podívat v následujícím videu.

Zdroj: Tek-tite.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 3.25)
Loading...

3 komentáře »

 1. lol, omg video vypadá, jako by ho točilo malý děcko mobilem….

  K testu: Mi to připadne jenom jako reklamní trik “bublina”, takové přejetí tankem(autem, traktorem) vydrží většina svítilen, protože jde o stálý rovnoměrný tlak…
  Nic bych neříkal, pokud by vzali kladivo nebo kovadlinu a mlátili do svítilny, nebo s ní házeli do dálky nebo prostě jen simulovali běžné použití (voda, olej, prach, odřeniny, upadnutí).
  Pokud by i potom přežila, smekl bych před nimi.

  Tož tak nějak

  Comment by StandaT — 18.3.2007 @ 1:47

 2. V zasade souhlas, me osobne by potesilo kdyby to aspon prejeli cele a ne jen na prvni kolo a zpet. Nicmene to bylo urcene na patek takze to berte jako trochu odlehceni :-)

  Comment by peta — 18.3.2007 @ 11:30

 3. To je pěkná blbost. pod tím pásem je tolik místa že tam klidně místo té svítilny dám ruku. Možná jak na ní stál by šla i bez problémů vytáhnout. takhle pád z 10m na beton a potom vymáchat ne vodě, jestli bude svítit a uvnitř bude sucho …. ale to by pak nebylo tak bombastické video ….

  Comment by ivdo — 28.3.2007 @ 7:03

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck