Imalent MS32 – nová nejvýkonnější svítilna na světě

jirik | LED svítilny,Svítilny | 7.2.2024

Zřejmě už se stává tradicí, že IMALENT jednou za čas přijde na trh s nejvýkonnější sériově vyráběnou LED svítilnou na světě. Tato firma byla před lety první, kdo pokořil hranici 100 000 lumenů světelného toku, tentokrát dosáhla hranice 200 000 lumenů s dosvitem až 1 615 metrů. To je výstup srovnatelný se čtyřmi stovkami klasických 40 W žárovek, nebo, jak uvádí sám výrobce, se stovkou automobilových svělometů. Takový výkon se dokázal vejít do této trochu větší svítilny o váze zhruba 3 kg.

Společnost Imalent je v dlouhodobém obchodním partnerství s předním výrobcem světelných diod Cree, tentokrát využila jeho osvědčené čipy XHP70.2 v počtu 32 kusů. Jen tak pro zajímavost, maloobchodní cena jediného takového čipu se pohybuje v částkách nad 250 Kč. Svítilna nabízí celkem 8 stupňů výkonu od nejnižších 80 lm až po zmiňovaných 200 000 lm. Nutno však podotknout, že maximální výkon si lze užít pouhých 45 sekund po zapnutí, následně se světelný tok automaticky snižuje na „skromnějších“ 40 000 lm po dobu 40 minut. Naopak v nejnižším výkonu zvládne nový Imalent svítit až 345 hodin, tedy dva týdny v kuse.

Největším technickým problémem u takto výkonných svítilen je samozřejmě rychlé zahřívání. U této svítilny výrobce zvolil kombinaci pasivního a aktivního chlazení. K LED čipům přímo doléhá masivní chladič z čisté mědi, přičemž tři malé větráčky zajišťují konstantní proudění vzduchu hlavou svítilny. Větráky lze akivovat i po zhasnutí světla pro rychlejší dochlazení.

Na váze svítilny se velkou měrou podepisuje objemný battery-pack složený z 12 akumulátorů typu 21700 o kapacitě 4000 mAh, dohromady je to tedy obrovských 48 000 mAh. S využitím přiložené 100 W rychlonabíječky jej lze až překvapivě rychle dobít za pouhé 2 hodiny. Dobíjí se skrze USB-C port v těle svítilny, přičemž svítilnu lze v terénu využít i jako výkonnou powerbanku .

Zajímavostí je také malý OLED displej, který zobrazuje rozličné údaje o právě využívaném výkonu v jednotkách lm, o zbývajícím čase svícení, stavu nabití/vybití akumulátoru i případném přehřívání. Tělo svítilny je vyrobeno z odolného leteckého hliníku, reflektor sestává z ultra-čistého tvrzeného skla. Vzhledem k větší váze, která se v ruce časem pronese, lze svítilnu připnout karabinkami na popruh. Cena této špičkové pátrací svítilny je 18 999 Kč včetně DPH.

Zdroj: svitilny.eu

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck