75W výbojka ve svítilně NightHunter I

peta | HID svítilny | 6.6.2007

Xenonics NightHunter IFirma Xenonics Holdings se chlubí svou vyhledávací svítilnou NightHunter I jakožto modelem s nejdelším dosvitem na světě. Těžko jim někdo bude toto tvrzení vyvracet neboť není jednoznačně měřitelné, ale musí se přiznat že svítilna má obdivuhodný výkon.

Srdcem svítilny je 75W xenonová výbojka s životností zhruba 1000 hodin. Parabolický niklový reflektor je optimalizován pro vysoký přenos nejenom viditelného, ale i infračerveného a ultrafialového záření (existují nástavce s filtrem pro propustění např. jen IR či UV pásma). Čočka je vyrobena z boritého skla a má průměr 108mm. Svítilna je samozřejmě ostřitelná a umožňuje variabilní 30 až 300 metrový kužel ve vzdálenosti 1500 metrů. Předřadník (balast) je dimenzován na 85W a má stmívací elektroniku.

Xenonics NightHunter ISvítilna může fungovat na interní dobíjecí olověnou baterii anebo na externí zdroj napájení o 12 až 32V stejnosměrného proudu. Olověná baterie dodává 22V a má 5Ah, čas potřebný na dobití je 5 hodin a odhadovaná životnost je 500 cyklů. Doba provozu je 45 minut na maximální výkon.

Rozměry těla svítilny jsou 33cm (délka) x 13,3cm (průměr), její váha je 4,4kg. Zajímavostí je třeba přítomnost konektoru pro montáž na stativ. A na závěr to co asi většina čtenářů už tuší – bohužel koncová cena této svítilny je astronomická a běžným uživatelům nepřístupná – 2.750 USD (57.000 Kč bez DPH). Asi není překvapením, že mezi největší odběratele této osvětlovací techniky patří armáda Spojených států.

Zdroj: Xenonics.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck