Kompaktní HID svítilna Eznite – protimluv?

peta | HID svítilny | 9.1.2008

Eznite - kompaktní HID svítilnaMožná si mnozí myslí, že výbojkové svítilny (HID) jsou objemné a neohrabané. Není tomu tak, existují mezi nimi i vyjímky, které bez problému strčíte do kapsy. Takovou svítilnou je i Eznite HID od Jil-Lite. Srdcem svítilny je 10W výbojka od amerického výrobce Welch Allyn usazená v reflektoru od firmy Polarion. Skleněná čočka má antireflexivní povrch a odstraňuje ultrafialové záření. Světelný kužel svítilny je možné ostřit otáčením reflektoru.

Eznite - kompaktní HID svítilnaNapájení obstaravají 4 primární články CR123A, které svítilně dávají dobu provozu 60 minut. Je možné použít jak dobíjecí lithium-iontovou alternativu 4x RCR123A, tak 3x 18650. Vypínač je umístěn na konci svítilny.

Svítilna je vyrobena z leteckého hliníku typu 6061 T6 s tvrzeným povrchem typu III (HA III) a je relativně krátká – jen 12,7 cm. Průměr je již docela mohutných 4,7 cm, ale je přirozené, že předřadník (balast) a ostatní elektroniku je potřeba někde umístit.

Na výbojkovou svítilnu se jedná skutečně o mrňouse, nicméně v ceně se zmenšení samozřejmě příliš pozitivně neprojevilo. V Koreji je možné ji koupit za 462.000 KRW (cca 8.700 Kč bez DPH).

Zdroj: Jillite.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.60)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck