Fenix představil vysoce výkonnou čelovku HL50

Tomáš | LED svítilny,Svítilny | 7.7.2014

Společnost Fenixlight uvedla na trh kapesní čelovou svítilnu s překvapivým světelným tokem až 365 lumenů.

K napájení lze použít buď 3V lithiovou baterii CR123A, nebo (v případě použití nástavce) běžnou tužková AA baterii, což je v třídě čelovek unikátní řešení. Tímto dvojím řešením výrobce vychází vstříc jak zákazníkům požadujícím vyšší výkon a menší váhu při použití baterií CR123A, tak tradicionalistům upřednostňujícím použití klasických tužkových baterií.

Čelovka hned na první pohled zaujme úspornými rozměry 2,3 cm (průměr v nejširším místě) x 6,4 cm (délka v krátké verzi), 8,2 cm (délka s nástavcem na AA baterii), přes které však dokáže poskytnout extrémní výkon až 365 lm v nejsilnějším režimu BURST s CR123A baterií. Mimo to lze zvolit mezi dalšími třemi světelnými módy s maximální výdrží baterie až 150 hodin provozu v režimu s výkonem 4 lumeny.

Výborných parametrů bylo dosaženo použitím výkonné LED Cree XM-L2 T6 s neutrálním odstínem světla. Neutrální odstín propůjčuje čelovce věrnější a kontrastnější podání barev v terénu. Hliníkový reflektor vytváří široký světelný kužel, který dokáže dosvítit až do vzdálenosti 77 metrů (1480 cd).

Již běžnou samozřejmostí u svítilen Fenix je digitální regulace pro konstantní jas a také vysoce odolná konstrukce z tvrzeného hliníku z těžce poškrábatelným povrchem. Ta vydrží pády z výšky až jednoho metru a je vodotěsná dle normy IPX-8 až do hloubky 2 metrů pod vodou.

Zajímavým prvkem čelovky HL50 je možnost vyjmutí světla z hlavového držáku, které lze snadno používat samostatně jako všestrannou kapesní svítilnu.

Šikovného společníka, který nalezne uplatnění jak při různých sportovních a outdoorových aktivitách, tak v domácnosti, lze zakoupit za doporučenou koncovou cenu 1359 Kč s DPH.

Zdroj: svitilny-fenix.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck