Varta rozšiřuje nabídku o lithiové tužkové baterie

peta | Baterie | 9.6.2011

Nároky současných digitálních zařízení na energii rostou, stejně jako nabídka funkcí. Pokud hledáte jednorázové baterie, které uspokojí potřeby externího blesku, náročného ovladače RC modelů, výkonné svítilny a podobných zařízení, řešením mohou být nové baterie Varta Professional Lithium.

Primárně jsou určeny zejména fotografům, kteří plně využijí potenciálu vyšší kapacity. Nové lithiové baterie Varta Professional nabízí až 7x delší výdrž než jakákoli stávající jednorázová baterie Varta. K dispozici jsou jak tužkové – AA, tak mikrotužkové – AAA baterie. Kapacita tužkové baterie je 2900mAh, kapacitu mikrotužkové varianty se nám nepodařilo zjistit. Další z výhod lithiových baterií je možnost dlouhodobého skladování bez projevu degradace kapacity (více jak 10 let). Vhod přijde i široký rozsah provozních teplot baterií, které umožňují napájení i při teplotách v rozsahu od -40 °C do +50 °C.

Baterie si tak snadno najdou své místo například i v externích senzorech meteostanicí, kde v zimě klasické alkalické baterie velmi rychle ztrácí kapacitu. Potěší také nízká váha baterií – v případě AA je váha pouhých 15 gramů a mikrotužkové AAA baterie váží jen 7,3 gramů.  To uživatelé ocení zejména u mobilních zařízení, která potřebují k chodu dvě a více baterií – rozdíl oproti klasickým bateriím ve váze je skutečně citelný.  Doporučená koncová cena za balení se čtyřmi bateriemi byla stanovena na 349 Kč včetně DPH.

Zdroj: Varta-consumer.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 3.67)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck