Sony prodává bateriovou divizi

Tomáš | Baterie | 5.8.2016

Japonská společnost Sony, která se od roku 1975 věnuje bateriovému businessu a společnost Murata Manufacturing, podepsali vzájemné memorandu o záměru převodu bateriové divize Sony na společnost Murata.

Konečné podmínky o převodu bateriové divize Sony by měly být dokončeny do října 2016, přičemž celý převod je naplánován na březen 2017 v návaznosti na vyjádření regulačních úřadů.

Dle prozatím zjištěných informací by převod neměl zahrnovat USB powerbanky Sony, alkalické baterie, ploché baterie a některé další produkty.

Do současné doby se společnost Sony zaměřovala na pokročilé bateriové systémy především jako klíčové komponenty pro různé elektrické zařízení. Hlavní důraz byl kladen na zajištění profitability lithium-iontových polymerových baterií pro mobilní telefony a elektrické nářadí, což v současné době představuje nejvíce progresivní oblast vývoje baterií.

Společnost Murata, patří k jedničce na trhu v oblastech výroby elektronických součástek, funguje na trhu komunikačních technologií, v oblastech automobilového průmyslu, zdravotnictví jakož i na trhu s energiemi. Právě energetické zaměření společnosti Murata přitahovalo technologicky vyspělé a celosvětově uznávané bateriové aktivity společnosti Sony.

Dohoda mezi společnostmi přináší oboustranné benefity. Bateriový business vyžaduje neustálé zvyšování konkurenceschopnosti a udržitelného růstu, kdy společnost Sony předává technologické přednosti a společnost Murata svoji tržní sílu.

Zdroj: greencarcongress.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck