Sanyo uvede na trh již třetí generaci baterií Eneloop

Tomáš | Baterie | 29.11.2012

Japonská společnost Sanyo, vlastněná nadpolovičním podílem společností Panasonic, uvede koncem tohoto roku, na evropský trh již třetí generaci dobíjecích baterií Eneloop.

Baterie Eneloop patří mezi špičku v dobíjecích bateriích. Díky speciální výrobní technologii mají velmi nízký vnitřní odpor a dokáží trvale dodávat velmi vysoké proudy a jsou tedy vhodné pro použití do energeticky náročných elektronických přístrojů jako jsou výkonné LED svítilny, digitální fotoaparáty a blesky.

Běžné dobíjecí baterie ztrácí po prvním roce uskladnění již půlku své kapacity a do 2 let u nich dochází k úplnému samovolnému vybití a s narůstajícím počtem cyklů se tento samovybíjecí efekt ještě výrazně zrychluje. Předností baterií Eneloop je jejich extrémně nízké samovolné vybíjení. Třetí generace slibuje  ztrátu pouhých 10% po jednom roce skladování a 30% po 5 letech skladování. Pro srovnání, u druhé generace Eneloop výrobce uváděl samovybití o 15% během prvního roku.

Nová třetí generace Eneloop s kódovým označením HR-3UTGB a HR-4UTGB nabízí, kromě výrazného snížení samovolné  ztráty energie, také o 300 nabíjecích cyklů více než předchozí generace. Nové Eneloop tak budete moci nabít až 1800krát.

Nová generace baterií si dle Sanya udržuje i vyšší napětí pod zátěží než běžné nabíjecí baterie, takže přístroje citlivé na výši napětí mohou vydržet fungovat déle.  Výrobce ve svých marketingových materiálech hovoří až o 4,5 násobně větším množství fotek s digitálním fotoaparátem než u běžně používaných baterií.

Baterie Sanyo Eneloop 3. generace budou k dostání v české distribuci pravděpodobně na přelomu roku.

Zdroj: eneloop.info

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

2 komentáře »

  1. přepsaná tisková zpráva (=reklama)… a to se vyplatí číst!

    Comment by scsvxcvxcv — 30.11.2012 @ 22:38

  2. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že baterie Sanyo Eneloop patří k nejkvalitnějším na trhu. Na toto téma lze na internetu nalézt i řadu testů. To že je Sanyo stále vylepšuje je jistě potěšující zpráva.

    Comment by jirik — 1.12.2012 @ 9:57

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck