Nextorch stahuje nebezpečné CR123A baterie z amerického trhu

jirik | Baterie | 2.9.2011

Americký distributor příslušenství a svítilen Nextorch dobrovolně stahuje jednorázové lithiové CR123A baterie (výrobcem označené jako NT123A) z amerického trhu.

K tomuto kroku se Nextorch rozhodl přistoupit po nehodě jednoho ze zákazníků, kdy baterie bez zjevné příčiny explodovaly a způsobily uživateli popáleniny na těle, oblečení i jeho autě.

Baterie Nextorch NT123A byly v USA prodávány od roku 2007 do července letošního roku, často společně se svítilnami Nextorch. Vadný typ lze poznat podle stříbrného přebalu a nápisu Nextorchtm.  Celkem se stažení z trhu týká asi 16000 baterií.

Výrobce baterie nahrazuje inovovaným typem se zabudovanou PTC ochranou, která je standardem u všech značkových výrobců baterií a zvyšuje jejich bezpečnost. Zákazník je pozná dle doplněného textu PTC na stříbrném obalu.

Protože se stažená z trhu týká pouze USA, mohou se potenciálně nebezpečné baterie stále vyskytovat na trhu v ostatních zemích. Pokud tyto baterie naleznete ve vaší svítilně, doporučujeme je raději vyměnit za značkové CR123A baterie vyrobené v USA či Japonsku.

Zdroj:  cpsc.gov

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck