Čína zažívá masivní nárůst výroby Li-ion baterií

Tomáš | Baterie | 2.6.2016

Čína, významný výrobce Li-ion baterií, zažívá raketový nárůst tohoto odvětví, a to hlavně díky příznivé vládní politice.

V květnu roku 2016 bylo investováno více jak 400 mil. USD (téměř 10 mld. Kč), na rozvoj výroby Li-ion baterií, převážná část investic plynula od tří čínských výrobců – Tianqi Lithium, Ganfeng Lithium a GEM CO.

Za posledních 5 let zažívá bateriový průmysl v Číně raketový růst, který předčil celosvětový narůst až 6 násobně, z toho celých 66% procent je tvořeno právě Lithium-iontovými bateriemi. V roce 2014 Čína vyprodukovala 5,43 miliard Li-ion baterií, což tvořilo 70% celosvětové produkce. V tom samém období proudilo 80% všech celosvětových investic do baterií právě na rozvoj výroby v Číně, paralelně se rozběhlo na 25 významných projektů zaměřených na výrobu Li-ion baterií.

V pokračování tohoto trendu společnost Samsung oznámila, že hodlá letos zvyšovat tempo investic proti loňskému roku o 40% a do roku 2020 plánuje společnost investovat celkem 2,5 mld USD (cca 60 mld. Kč) v bateriovém odvětví.

V budoucnosti se dá očekávat soustředění na zdokonalování baterií, rozvoj elektromobilů a celkové pomalé vytlačování spalovacích motorů napříč výrobními odvětvími. Tento fakt se dozajista promítne v překonání dalších neuvěřitelných čísel produkce baterií, a to hlavně v oblasti Číny.

Zdroj: greencarcongress.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck