Bude Apple car používat unikátní baterie?

Tomáš | Baterie,Úsporné technologie,Věda | 25.8.2016

Zatím velkou neznámou zůstává, zda světlo světa uvidí dlouze připravovaný koncept elektrického automobilu Apple car, ukrytý pod projektem Titan. Společnost již v tuto chvíli za výzkum nového revolučního elektrického dopravního prostředku utratila milióny dolarů, samotný realizační tým nabobtnal téměř na tisíc členů, tvořených převážně odborníky z automobilového průmyslu s důrazem na vývoj bateriových systémů.

Společnost Apple také nedávno podepsala smlouvu o spolupráci s nejmenovanou jihokorejskou společností pohybující se v oblasti vývoje bateriových systémů. Tato společnost se údajně skládá z týmu pouhých 20-25 expertů zaměřených na vývoj revolučního typu akumulátorů s dutým středem.

Akumulátory kumulují teplo ve svém středu v důsledku probíhající chemické reakce. Nové revoluční duté baterie jsou chlazeny proudem vzduchu ve středu což může minimalizovat potřebu dodatečného chladícího zařízení (např. vodního). To rozšiřuje možnosti využití prostoru pro zvýšení počtu napájecích článků a také výrazně snižuje samotnou váhu baterie, což při použití v automobilu může být velmi příhodné.

Společnost Apple se ovšem nespokojuje se standardizovaným válcovým nebo prismatickým provedením akumulátorů, ale pokračuje ve vývoji vlastního unikátního systému na bázi dutých baterií. Další podrobnosti o tomto prozatím záhadném projektu budou snad brzy odhaleny.

Zdroj: bgr.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck