Amazon vinný za porušení pravidel přepravy baterií

Tomáš | Baterie | 25.10.2016

Londýnský soud uznal vinným internetovou společnost Amazon za porušení dohod o přepravě nebezpečných materiálů, upravené v normě Air Navigation z roku 2002 a to mezi lednem 2014 a červnem 2015 na území Velké Británie.

Tato regulace upravuje způsob přepravy nebezpečného zboží (v případě Amazonu se jednalo o hořlavé aerosoly – tužidla na vlasy, deodoranty a lithium-iontové baterie) leteckou dopravou na území Spojeného království.

Dle vyjádření generální ředitelky úřadu pro civilní letectví, Kate Steples, je ochrana a bezpečnost civilního obyvatelstva prvořadá a to je hlavní důvod proč tyto mezinárodní a vnitrostátní omezení fungují a jejich porušení je postihováno. Mezi rizikové zboží patří právě i lithium-iontové akumulátory, které jsou vyloučeny z běžné letecké přepravy jako rizikové zboží s možností výbuchu. Tento fakt potvrzují i nedávné problémy výrobce Samsung u jeho phabletů či náhlé požáry hoverboardů, o kterých jsme na Fotonmagu již informovali.

Společnost Amazon toto nebezpečné zboží i přes několikáté upozornění nelegálně přepravovala a tudíž ohrozila bezpečnost letového provozu. Nedávno proběhlý soud uložil Amazonu za porušení těchto norem pokutu ve výši 65000 liber (necelé 2 mil. Kč).

Zdroj: bestmag.co.uk

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 4.75)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck