Analýza trhu s přenosným osvětlením v USA

Tomáš | Svítilny | 12.11.2012

Americká společnost ElectroniCast Consultants, zabývající se analýzami trhů napříč různými odvětvími, zpracovala studii o prodeji přenosných svítidel ve Spojených státech amerických.

Podle analýzy společnosti hodnota spotřeby svítilen ve Spojených státech v roce 2011 dosáhla neuvěřitelné položky 1,824 miliardy amerických dolarů (zhruba 36,5 miliardy Kč). Z výzkumu také vyplývá, že produktovému mixu jasně dominují hlavně LED svítilny a na dalších příčkách jsou halogenové, xenonové a HID svítilny.

Studie také popisuje hlavní segmenty použití koncových spotřebitelů, největší zastoupení patří bezpečnostním složkám – záchranná služba, hasiči a ozbrojené sbory včetně armády. Významný podíl patří také průmyslovému využití a samozřejmě použití v domácnosti. Dle výzkumu bude předpokládaným trendem mezi roky 2012-2016 zvyšování celkového podílu zastoupení LED technologií a to hlavně mezi běžnými uživateli, kteří budou v budoucnosti vytvářet majoritní podíl spotřeby. To by mělo mít také vliv na zaměření firem zabývajících se výrobou osvětlovacích technologií, protože požadavky běžných domácností se podstatně liší od nároků průmyslu, který často vyžaduje specifickou konstrukci.

Analýza trhu také obsahuje zprávu o rozvoji vysoce specializovaných prodejen zaměřených na osvětlovací techniku, které řeší mezeru na trhu – jedná se o obchody zaměřené, například na chirurgické osvětlení či speciální vojenské baterie. Podle výzkumu společnosti ElectroniCast Consultants se také v prodeji s osvětlovací technikou rozvíjí trendové tzv.“Boutique Shops”, známé především v oděvním průmyslu. Tyto obchody fungují na podobné bázi, tedy prodávají značkové a kvalitní výrobky za vysoké ceny, cena takových svítilen se pohybuje i okolo 500-1000 dolarů za kus.

Zdroj: flashlightnews.org

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 4.67)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck