Akumulátor RCR123A s kapacitou 800 mAh

Tomáš | Baterie,Svítilny | 2.4.2021

Na českém a slovenském trhu je dostupná nová nabíjecí baterie Keeppower RCR123A s kapacitou 800 mAh což je asi o 15% víc než kapacita běžně dostupných akumulátorů s kapacitou 700 mAh v této velikosti. Použitá Li-ion technologie zachovává excelentní poměr uchované energie k váze baterie, zároveň nepodléhá paměťovému efektu a dochází jen k minimálnímu samovybíjení. Novinka dosahuje nominálního napětí 3,7 V a maximální proudový odběr je až 4C (3,2A).

Pro maximální bezpečnost byla baterie Keeppower vybavena ochrannou elektronikou. Na záporném pólu byly přidané elektronické obvody jež zabraňují přebití článku nebo jeho přílišnému vybití. Navíc tyto obvody chrání akumulátor proti zkratu či vysokému proudovému odběru, který by mohl akumulátor poškodit. Pokud elektronika baterie vyhodnotí dosažení limitních hodnot, odpojí automaticky článek. Baterie rovněž disponuje ochranou proti přehřátí (PTC thermal protection) a speciálním protivýbuchovým ventilem.

Nová baterie odpovídá svou velikostí jednorázové baterii CR123A, která je hojně využívaná ve velkém množství prémiových LED svítilen, nočních vidění a dalších zařízení. Kompatibilitu je ovšem nutné dopředu ověřit, protože akumulátor má vyšší nominální napětí 3,7 V oproti jednorázové baterii s napětím 3,0 V a mohl by poškodit elektroniku spotřebiče.

Nabíjecí li-ion akumulátor Keeppower RCR123A o váze 18 gramů a životnosti cca 500 dobíjecích cyklů, představuje kvalitní baterii s vysokou mírou uživatelské ochrany. K dostání je za cenu 229 Kč včetně DPH.

Zdroj: kronium.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck