V ČR proběhne výzkum energetické náročnosti veřejného osvětlení

honza | Osvětlení | 18.8.2010

Provoz veřejného osvětlení pro města a obce znamená nejenom nutnost zajišťování kvalitního osvětlení ulic, silnic a chodníků, ale i snahu o úsporu nákladů spojených s jeho provozem.

Společnosti SEVEn (Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s.), ČEZ a Philips proto organizují dotazníkový průzkum, v rámci kterého v průběhu podzimu 2010 zmapují stav veřejného osvětlení v jednotlivých městech a obcích. Cílem je poznat technický stav z hlediska použitých světelných zdrojů, průměrné stáří soustav veřejného osvětlení, organizační formu zajišťování požadovaných služeb a další parametry.

Na základě analýzy sebraných dat bude následně zpracovaná publikace, která starostům a dalším zástupcům měst a obcí představí situaci v oblasti veřejného osvětlování. Nejčastější problémy, které města v této oblasti mají a jaké jsou možné varianty jejich řešení. Publikace bude automaticky k dispozici všem zástupcům měst a obcí, které na dotazník organizátorům projektu zodpoví. Další informace o projektu a znění dotazníku jsou k dispozici na stránkách: www.vyzkumvo.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 4.67)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck