Zvoní neonovým svítícím trubicím hrana?

jirik | LED osvětlení | 2.4.2009

led trubice elektroflexAmerická společnost ElektoLED uvedla na trh LED náhradu neonových svítících trubic nazvanou ElektroFLEX.

Výbojky s chladnou katodou, častěji označované jako neonové trubice, se používají hlavně ve světelných reklamách. Vyznačují se všesměrovým vyzařováním a jsou dostupné v řadě barevných provedení. Nevýhodou je složitější výroba, protože skleněné trubice je nutné předem vyrobit v požadovaném tvaru.

Toto omezení však nové svítící LED trubice ElektroFLEX nemají. Trubice jsou ohebné a jejich tvarování i délku je možné upravit až přímo při instalaci reklamy. Výrobci se u LED trubic rovněž podařilo dosáhnout homogenního všesměrového vyzařování, stejného jako u neonů. led osvetleniTrubice jsou dostupné v červené, žluté, oranžové, zelené, modré i bílé barvě. Světelný výkon se pohybuje od 26lm (modrá) po 152lm (bílá) na metr délky.

Spotřeba LED trubic by se měla pohybovat kolem 15% spotřeby neonových trubic se srovnatelným výkonem. Životnost je podle vyjádření výrobce až několikanásobně delší, a pohybuje se mezi 50 a 100 tisíci hodinami. Další výhodou LED trubic je bezproblémový provoz v mrazivém počasí, kdy jim neklesá světelný tok, tak jako se tomu děje u neonových trubic. Jak si vedou LED trubice proti neonům cenově se nám bohužel zjistit nepodařilo.

Zdroj: Led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

1 komentář »

  1. tak toto je asi zase taka reklamna blbost … to by som rad vedel ako sa im podarilo dosiahnut 15% spotrebu voci neonovym trubicam … sak to nie je mozne !!!! …

    Spotřeba LED trubic by se měla pohybovat kolem 15% spotřeby neonových trubic se srovnatelným výkonem.

    Comment by pepko — 7.5.2009 @ 23:09

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck