V Šen-čenu instalováno pouliční LED osvětlení s milionem Cree LED

marek | LED osvětlení,Osvětlení | 4.11.2011

Ze všech zemí světa se revoluce v podobě přechodu na osvětlení pomocí LED technologií nejvíce projevuje v Číně. Tentokráte se jednalo o přechod na LED ve veřejném osvětlení dálnic v Šen-čenu.

Tento projekt je součástí celostátního programu na přechod na LED osvětlení a týkal se více než 10 000 sloupů VO podél dálnic. V této výměně bylo využito téměř milionu diod společnosti CREE. Konkrétně se jednalo o XLamp XP-G a XP-E HEW.

V Šen-čenu se vyměňovalo osvětlení u bezmála 120 km dálnic. LED diody byly instalovány podél čtyř dálnic a v jednom tunelu. Celý projekt proběhl především kvůli přípravám na letní univerziádu, která se v srpnu roku 2011 konala právě v tomto městě.

Výměnu osvětlení podél dálnic v Číně zajišťuje společnost Kingsun Optoelectronic, údajně největší výrobce LED svítidel v Číně. U dálnic v Šen-čenu instaluje 270wattové a 300wattové svítidla RL2R Apollo, pro něž si vybrala právě diody od CREE. Celá instalace je designována tak, aby intenzita osvětlení vozovky byla průměrně 20 luxů.

V Číně počítají s tím, že přechod na LED technologii ušetří v osvětlování dálniční sítě až 60 % výdajů na spotřebu energie a nákladů na servis ročně. Návratnost investic do projektu by se proto měla pohybovat pouze okolo čtyř let.

Zdroj: cree.com

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck